W dzisiejszych czasach strona internetowa firmy jest bardzo ważna jest jej wizytówką. Niestety niewielu przedsiębiorców wie, jak optymalizować stronę internetową. Dzięki stronie www zainteresowani klienci mogą bardzo szybko uzyskać informacje o ofercie firmy. Jest też sposobem na dotarcie do klienta, nawiązanie z nim kontaktu. Co więcej strona internetowa podnosi prestiż przedsiębiorstwa przez co staje się ono bardziej konkurencyjne na rynku. Takie działania pozwolą zwiększyć liczbę klientów. Posiadanie strony internetowej jest elementem, który ułatwia kontakt z klientem oraz analizę jego zachowania. Można powiedzieć strona internetowa – Twoja wizytówka. Po co optymalizować stronę internetową i jak tego dokonać?

Co to znaczy optymalizować stronę internetową?

Optymalizowanie strony internetowej polega na działaniach dokonywanych w witrynie w celu polepszenia jej odbioru przez wyszukiwarkę, a co za tym idzie zwiększenia jej pozycji
w wynikach wyszukiwania. Warto optymalizować stronę internetową, ponieważ jest to podstawa do uzyskiwania efektów ze swoich działań.

Po co optymalizować stronę internetową?

Co powinno zostać optymalizowane na stronie internetowej

Odpowiednio dokonana optymalizacja strony internetowej przynosi wiele korzyści firmie. Musi ona zostać jednak przeprowadzona dobrze i dokładnie. Po co więc optymalizować stronę internetową?

 • Poprawa odbioru przez wyszukiwarkę – właściwa optymalizacja strony, pozwala na łatwiejsze poruszanie się wyszukiwarce po stronie i dokładniejsze interpretowanie jej zawartości. Co więcej takie same odczucia może mieć potencjalny klient, który z łatwością będzie poruszał się po witrynie i analizował jej treści. 
 • Lepsze ocenianie zawartych na stronie treści przez wyszukiwarkę – optymalizacja stron pomaga wyszukiwarkom zrozumieć to co widziałby człowiek po wejściu na stronę. Jaką otrzymałby jej zawartość i czy spełniłaby ona jego oczekiwania. Dzięki temu działaniu wyświetlają one takie strony wyżej w wynikach wyszukiwania. 
 • Ułatwienie zrozumienia o czym jest strona internetowa
 • Możliwość określenia czy dana strona będzie odpowiedzią na zadane pytanie 
 • Możliwość uznania strony za wartościową i godną wysokich pozycji w wynikach wyszukiwania. 
 • Pozwala pokazać zalety witryny

Kto powinien optymalizować stronę internetową?

Optymalizacja strony jest odpowiednia dla każdego posiadacza witryny, który chce pozyskiwać użytkowników i zwiększa ruch na stronie. Posiadanie sklepu internetowego lub strony ofertowej, wymaga optymalizacji w celu poprawy szybkości otwierania się strony, uporządkowania treści i łatwiejszego odnajdywania jej przez roboty wyszukiwarek. Jeśli więc w trakcie tworzenia strony nie pojawia się audyt jej optymalizacji można wnioskować, że nie będzie ona wysoko pozycjonowana ani nie będzie generowała dużego ruchu na stronie.

Co powinno zostać optymalizowane na stronie internetowej

Zachowania konsumentów na stronie internetowej

Optymalizacja strony internetowej składa się z kilku elementów. Oto one:

 • Optymalizacja kodu strony – optymalizacja kodu polega na odpowiednim dostosowaniu go do wszystkich standardów i wymagań, tak aby strona działała sprawnie, by była szybciej wyszukiwana i aby była dostępna dla wszystkich bez względu na urządzenia z jakich korzystają.
 • Optymalizacja treści – polega na optymalizacji wszystkich treści zamieszczanych na stronie. Treści muszą być oryginalne i niepowtarzalne, tak aby nie zostały powielana i aby nie znajdowały się w kilku witrynach jednocześnie. Musza zawierać odpowiednią ilość słów kluczowych i fraz, a także powinny być napisane w sposób przyjazny dla oka i czytelnika. Dobrze jest więc dzielić tekst stosować nagłówki i wypunktowania. Dzięki temu zawarte w danym tekście informacje będą lepiej przyswajane. 
 • Optymalizacja grafik – optymalizowanie grafik to nic innego jak zmniejszanie ich wielkości i poprawa czytelności. Aby tego dokonać warto publikować zdjęcia
  w formacie .PNG lub .JPG, dopasować jego rozmiar do szablonu witryny, kompresować grafikę, podpisywać ją, aby wyszukiwarka mogła ją odpowiednio sklasyfikować pod frazę kluczową.

Zachowania konsumentów na stronie internetowej

Aby zobaczyć w jaki sposób klienci zachowują się na stronie internetowej, warto wykorzystać specjalne narzędzia służące właśnie do tych czynności. Monitorują one zachowania konsumenckie i umożliwiają ich dokładną analizę. Darmowym, ale bardzo rozbudowanym i sprawdzonym narzędziem jest Google Analitycs, dzięki niemu możliwe jest poznanie działań jakie wykonują klienci w danej witrynie.

Kolejnym bardzo użytecznym narzędziem jest Google Search, pozwala on na wykrycie najczęstszych błędów strony oraz przyspieszyć jej indeksowanie, to natomiast pozwoli na jej wyższe pozycjonowanie. Narzędzie to pozwala na uzyskanie następujących informacji: ilość wyszukiwań i kliknięć, widoczność słów kluczowych, liczba linków prowadzących do strony, informacje o występujących na stronie bledach.

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]